Modely a technická specifikace

Modelová řada programu Hubmaster pokrývá širokou škálu aplikací v souvislosti se zatížitelností, výškovou dosažitelností, způsoby ovládání atd.


 

Výška manipulačního systému


Výšku Hubmasteru lze zvolit prakticky libovolně s ohledem na prostorové možnosti, maximálně až 10 m.

Šířka manipulační uličky (mezi regály)


Hubmaster dokáže pracovat v uličkách širokých od 1,35 m.

Maximální zatížení


Standardní program Hubmaster má celou řadu nosností (až do 2 200 kg).

 


Způsob zakládání - umístění vidlic

Čelní zakládání – vidlice směřují dopředu. Vhodné pro manipulaci s téměř všemi typy palet. Rozteč vidlic lze podle potřeby upravit. Sloup s vidlicemi se dokáže otáčet na místě o 360° bez omezení.Třístranné zakládání – směr vidlí lze operativně měnit dle potřeby, tj. umožňuje manipulaci s nákladem z čelní pozice, z levé nebo pravé strany. Toto řešení je vhodné pro práci ve skladech s velmi úzkými uličkami (od 1,35 m).


Typ modulu vidlicové hlavy

Standardní modul vidlicové hlavy – rozteč vidlic lze nastavit manuálně.Modul hlavy s automatickým nastavením rozteče vidlic – rozteč vidlic je nastavitelná pomocí motoru, což umožňuje rychlé přizpůsobení různým typům palet.


Modul hlavy s teleskopickými vidlicemi – plně motorizovaný výsuv (prodloužení) vidlic. Vhodné pro hluboké regály, kde lze uskladnit dvě palety za sebou.


Modul hlavy s rozšířenou roztečí vidlic – rozteč mezi vidlicemi může být až 3 m. Využití při manipulaci s rozměrným materiálem, jako např. s tyčemi, profily, deskami apod.
Modul hlavy pro manipulaci s boxy (Miniload) – hlava je speciálně navržena tak, aby dokázala manipulovat s boxy o hmotnosti až 50 kg. Systém pracuje automaticky a s vysokou rychlostí, což je samozřejmě velice efektivní způsob skladování.


Způsob ovládání manipulačního systému

Poloautomatická verze – vyžaduje přítomnost operátora.
Bezpečnostní pás, protiskluzový povrch plošiny. Podlahový spínač kontrolující operátora na plošině. Přesné ovládání prostřednictvím joysticků.Plně automatická verze – manipulační systém pracuje samostatně bez přítomnosti operátora na plošině.

 


Pracovní prostor – počet uliček

 

Obslužnost jedné uličky - toto řešení umožňuje naskladnění/vyskladnění palet po obou stranách jedné uličky.
Základní konfigurace systému, která je pro většinu aplikací zcela uspokojivá. Nabízí maximální dostupnost zboží na paletách a je nejlepším řešením pro uložení vysokoobrátkového zboží, kdy je počet operací naskladnění/vyskladnění vysoký.Obslužnost dvou uliček - horní část (most) Hubmasteru překlenuje jednu nebo dvě regálové řady, což umožňuje naskladnění/vyskladnění palet ve dvou podélných uličkách. Eliminuje se tak nutnost použití dvou samostatných Hubmasterů. Pokud to frekvenční propustnost dovolí, je tato konfigurace cenově výhodnější.Obslužnost tří uliček - horní část (most) Hubmasteru překlenuje dvě až čtyři regálové řady, což umožňuje naskladnění/vyskladnění palet ve třech podélných uličkách. Eliminuje se tak použití tří samostatných Hubmasterů. Pokud to frekvenční propustnost a hmotnost materiálu dovolí, je tato konfigurace cenově nejvýhodnější.

Obslužnost jedné regálové řady - Hubmaster je zavěšen mezi jednou řadou regálů a nosnou konstrukcí na druhé straně. Používá se pro skladování dlouhých palet a pro okamžitý přístup k uskladněnému zboží. Tato konfigurace poskytuje otevřený prostor, který umožňuje vytvářet dopravní plochu podél celé regálové sestavy.


Volitelné příslušenství

Plošina pro operátora - zajistí pohodlný a bezpečný provoz Hubmaster modelů i při vysokých rychlostech. Vhodné též pro velké skladovací prostory. Součástí je bezpečnostní upínání a protiskluzový povrch plošiny.Lokace palet pomocí videa - bezdrátová kamera pomáhá obsluze při manipulaci s nákladem ve výškách.Integrované podpůrné osvětlení - poskytuje intenzivní osvětlení pracovního prostoru pohybujícího se Hubmasteru.
 

Pokud chcete odebírat novinky z oblasti automatizace skladování, máte možnost

Kontaktujte nás