Výhody automatických vertikálních skladů Vertimag EF

Automatické vertikální sklady Vertimag EF díky své
technické vyspělosti přináší uživateli mnoho výhod:


Individuální konfigurace zařízení

Volba výšky skladu, šířky, hloubky i zatížení polic, široká nabídka volitelného příslušenství. Automatický sklad Vertimag EF vám „ušijeme na míru“.

 

 

 


Police mohou být široké až 4.250 mm a hluboké až 1.030 mm

Ložná plocha polic není nikdy rozdělena výztuhami, které překážejí např. při ukládání rozměrného nebo dlouhého tyčového materiálu.

 

 

 

 


Rastr skladového místa jen 25 mm

Vzdálenost mezi uloženými policemi (rastr) je pouhých 25 mm, a to i v případě použití polic o nosnosti 990 kg. Tyto malé rozestupy umožňují maximální využiti skladovací kapacity zařízení.

 

 

 


Maximální zatížení polic až 990 kg

Všechny typy a velikosti polic mohou disponovat užitečným zatížením až 990 kg.

 

 

 

 


Unikátní systém ErgoTech

Pouze automatické vertikální sklady Vertimag EF používají unikátní dvoupolicový systém Ergo-Tech (volitelné příslušenství). Při tomto řešení nevyjíždějí police do výdejního okna ve dvou výškových úrovních, ale dokáží se střídat pouze v jedné, a to ergonomicky nejvýhodnější výšce. Odpadá tak namáhavá manipulace s materiálem uloženým na polici, která vyjela v druhé, příliš vysoko umístěné úrovni.

 

 


Snadná identifikace požadovaného materiálu na polici

Velice efektivní je např. kombinace laserového ukazatele a LED diodové lišty s displejem. Laserový ukazatel nové generace obsluze automatického skladu téměř okamžitě a naprosto přesně označí požadovanou položku a současně se na diodové liště zobrazí doprovodné informace, jako jsou katalogové číslo, název, počet kusů k vyskladnění atd. Možnost případných chyb při vychystávání nebo naskladňování se tak sníží na minimum!

 

 


Ozubený řemen s ocelovým jádrem

Automatické vertikální sklady Vertimag EF používají k pohybu zakladače speciální vysokovýkonné ozubené řemeny vyztužené ocelovými lanky (ocelovým jádrem). Díky tomu se i maximálně zatížené police mohou pohybovat vysokou rychlostí a s minimální hlučností. Na rozdíl od klasických řetězů mají tyto ozubené řemeny téměř nulovou průtažnost a jsou nenáročné na údržbu (odpadá časté napínání, čištění, mazání atd.)

 

 


Externí výdejní stůl s dokonalou ochranou

Externí výdejní stoly umožní práci s těžkým nebo objemným materiálem za pomoci manipulační techniky, zvedacích zařízení a podobných systémů. Sada bezpečnostních barier umístěných v přední i horní části stolu pak dokonale ochrání nejen osoby obsluhující sklad Vertimag EF, ale také uložený materiál.

 

 


 

Pokud chcete odebírat novinky z oblasti automatizace skladování, máte možnost

Kontaktujte nás